Deklaracja dostępności
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Dom Pomocy Społecznej w Wojszycach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony bip.dpswojszyce.powiatkutnowski.eu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
• niektóre informacje opublikowane przed dniem wejścia w życie wyżej wskazanej ustawy zamieszczone w formie artykułów lub załączników nie są dostępne cyfrowo w całości;
• niektóre informacje zamieszczone w formie artykułów lub załączników opublikowane po wejściu w życie wyżej wskazanej ustawy nie są dostępne cyfrowo w całości, ponieważ zostały umieszczone w formie skanów, np. sprawozdania, regulaminy, jednak będą sukcesywnie przetwarzane do tej postaci;
Nadmierne koszty
Ocena dokonana na podstawie analizy kosztów zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu.
Treści nieobjęte przepisami
Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie analizy w ramach funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Skróty klawiszowe
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Wiesław Kubicki — mejlowo dpswojszyce@poczta.onet.pl lub telefonicznie (24)282 14 68.
Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. Żądanie powinno zawierać: dane osoby zgłaszające żądanie; wskazanie, o którą stronę internetową chodzi; sposób kontaktu. Osoba zgłaszająca potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Dom Pomocy Społecznej zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia otrzymania żądania. Jeśli jednak dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie oraz wskaże termin realizacji żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Dom Pomocy Społecznej zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Domem Pomocy Społecznej w Wojszycach pod adresem poczty elektronicznej dpswojszyce@poczta.onet.pl. Kontaktować można się także przesyłając korespondencyjnie w wersji papierowej na adres Dom Pomocy Społecznej w Wojszycach, Wojszyce 47, 99-311 Bedlno, bądź dzwoniąc na numer telefonu (24) 282 14 68. Wnioski o udostepnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności należy składać na adres poczty elektronicznej dpswojczyce@poczta.onet.pl bądź dzwoniąc na numer telefonu: (24) 282 14 68.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dom Pomocy Społecznej w Wojszycach umiejscowiony jest na terenie parku krajobrazowym z pierwszej połowy XIX wieku. Cały teren Domu otoczonym jest metalowym ogrodzeniem. Na teren Domu prowadzą dwie bramy wjazdowe, w tym jedna brama automatycznie zasuwana. Na terenie Domu znajdują się trzy budynki: Budynek „Dworek”, Budynek Mieszkalny, Budynek Administracyjno-Gospodarczy. Na „Dworek” prowadzą cztery wejścia po schodach (dwa wejścia posiadają podjazdy dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach). Na „Dworku” znajdują się biura księgowości, sala kominkowa, kaplica i pomieszczenie do terapii zajęciowej, które dostępne są bez progów architektonicznych. Budynek Mieszkalny posiada sześć wejść bez schodów (budynek nie jest podpiwniczony – znajduję się na poziomie gruntu). Budynek mieszkalny składa się z dwóch kondygnacji, na których znajdują się pokoje mieszkańców (z podziałem na cześć męską i damską). Budynek posiada windę osobową dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (w szczycie budynku) oraz windę towarową (wewnątrz budynku). Pokoje mieszkalne są 2-3 osobowe wyposażone w łazienki. Pokoje wyposażone są w system przyzywowo-alarmowy i system przeciwpożarowy. W budynku mieszkalnym znajduję się także kuchenka pomocnicza, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia, gabinet zabiegowy, pomieszczenie do rehabilitacji, pokój dziennego pobytu, jadalnia, sala terapii, pokój gościnny, hydroterapia. Wszystkie te pomieszczenia zapewniają mieszkańcom komfortowe warunki mieszkalne. Budynek administracyjno-gospodarczy składa się z kuchni, stołówki, magazynu oraz biur administracji. Na budynek prowadzą cztery wejścia po schodach (jedno wejście na stołówkę wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, wejście na kuchnie wyposażone jest w podjazd dla dostaw żywności). W budynku tym nie ma żadnych przeszkód architektonicznych w postaci progów. Mieszkańcy mają dostęp do dużego ogrodu wypoczynkowego. Wokół Domu są ścieżki spacerowe, parking dla samochodów bez barier architektonicznych. W centrum parku znajduje się staw otoczony mnóstwem zieleni.